środa, 1 maja 2019

"Nieodwołalne" - słuchowisko Jakubowskiego w znakomitej obsadzie

14 kwietnia 2019 roku w radiowej Trójce miała miejsce emisja słuchowiska Nieodwołalne Jarosława Jakubowskiego, w którym wystąpili wybitni polscy aktorzy. Niżej materiał informacyjny ze strony Polskiego Radia.

Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że za dwa dni odbędzie się twój pogrzeb? Oczywiście, parsknąłbyś śmiechem, ale czy po chwili nie zacząłbyś się zastanawiać, jaki w tym wszystkim sens? I dlaczego właśnie Ty?
Słuchowisko "Nieodwołalne" opowiada o człowieku, który do ostatniej chwili wierzy, że to żart. Czy rzeczywiście? A może to największa szansa? Przekonaj się. Posłuchaj - mówi Sebastian Konrad, reżyser spektaklu "Nieodwołalne", który zostanie wyemitowany premierowo w radiowej Trójce w niedzielę 14 kwietnia o godz. 20.05.
Poeta i dramatopisarz Jarosław Jakubowski zaadaptował dla Sceny Teatralnej Trójki swoje opowiadanie pod tytułem "Pogrzeb". Słuchowisku nadał tytuł bardziej uniwersalny - "Nieodwołalne". Reżyserii podjął się aktor - Sebastian Konrad, który główne role powierzył Dorocie Landowskiej i Mariuszowi Bonaszewskiemu. - Wzięli oni zarazem udział w swoistej psychodramie, gdyż grają oni małżeństwo, którym są prywatnie - mówi Barbara Marcinik z radiowej Trójki.
Choć tytuł słuchowiska nie nastraja optymistycznie, jest ono groteskową przypowieścią, a tej towarzyszy "czarny humor". Twórcy podkreślają, że "Nieodwołalne" ma charakter pokoleniowy, ale ma też wymiar uniwersalny.
Słuchowisko ma "obsadę marzeń" - w rolach drugoplanowych zgodzili się wystąpić: Irena Jun, Krzysztof Kowalewski oraz Adam Ferency. Natomiast w roli autorki opracowania muzycznego zadebiutowała na Scenie Teatralnej Trójki Olena Leonenko-Głowacka.
Jarosław Jakubowski - "Nieodwołalne": reżyseria - Sebastian Konrad; opracowanie muzyczne - Olena Leonenko-Głowacka; reżyseria dźwięku - Paweł Szaliński. Występują: Mariusz Bonaszewki, Dorota Landowska, Adam Ferency, Jakub Strach, Krzysztof Kowalewski, Irena Jun, Zbigniew Dziduch, Dariusz Biskupski; opracowanie artystyczne: Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.