czwartek, 11 kwietnia 2019

"Znaki" Jakubowskiego do obejrzenia w sieci


Na stronie Teatru Telewizji dostępna jest już ekranizacja dramatu Jarosława Jakubowskiego Znaki.
Spektakl można obejrzeć TUTAJ.


http://teatrtelewizji.vod.tvp.pl/41724329/znaki-1-kwietnia-godz-2100-premiera


[Ze strony TVP:]

Do domu Jana, cenionego pisarza, przychodzi nagle nieznany urzędnik państwowy i w uniżony, lecz jednocześnie nie pozostawiający wyboru sposób przedstawia dyrektywę likwidującą polskie znaki diakrytyczne. Jan staje wobec wyboru: albo zgodzi się przyjąć nowe zasady i będzie mógł tworzyć dalej, albo pozostanie wierny ojczystemu językowi, ale przestanie istnieć jako pisarz i w konsekwencji straci stałe źródło dochodu. Tu nie ma miejsca na dyskusje i kompromisy. Trzeba podjąć decyzję ze świadomością, że w każdym wypadku będzie to decyzja zła.

W głównych rolach Przemysław Stippa, Grzegorz Małecki i Marta Ścisłowicz – trójka znamienitych i popularnych aktorów, którzy mierzą się z prowokacyjnym i dającym wiele do myślenia tekstem Jarosława Jakubowskiego. Autor w znakomity sposób szczególnej krytyce poddaje sposób komunikowania się ludzi w dobie dominacji zwięzłych wiadomości cyfrowych.

Autor: Jarosław Jakubowski
Scenariusz i reżyseria: Artur Tyszkiewicz
II reżyser: Sebastian Drożak
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Gąsior
Zdjęcia: Piotr Wojtowicz
Muzyka: Borys Kunkiewicz

Obsada: Przemysław Stippa, Grzegorz Małecki, Marta Ścisłowicz oraz Patrycja Kowalewska, Rafał Derkacz, Damian Krajczyk, Karol WachnikBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.